Jak Powstajemy

Franck & Fischer skupia się na tworzeniu najwyższej jakości trwałych produktów i tego samego poziomu oczekuje od swoich dostawców.

Regularnie odwiedzamy naszych dostawców, aby utrzymać najwyższy poziom jakości. Chcemy mieć pewność, że dostawy stosują się do naszych standardów etycznych jeśli chodzi o warunki i godziny pracy jak i płace. To dla Franck&Fischer bardzo ważny aspekt działalności. Zadbany personel pomaga tworzyć piękne produkty najwyższej jakości.

Nasi dostawcy posiadają certyfikat GOTS i/lub SEDEX. Oznacza to, że przeprowadzają regularne inspekcje w celu zapewnienia najwyższej jakości.

Alt One Alt Two Alt Three

Organiczne i Trwałe Materiały

Zrównoważony rozwój i jakość są bardzo ważnymi aspekatami u Franck&Fischer, które pomagają w tworzeniu naszej pięknej gamy produktów. Korzystamy z szerokiej gamy materiałów takich jak organiczna bawełna i przędza oraz trwałe drewno. Są też przyjazne środowisku barwniki.

Organiczna Bawełna i Przędza

Wszystkie nasze miękkie zabawki i przytulanki są wykonane z certyfikowanej przez GOTS bawełny organicznej. Materiał jest wolny od wszelkich substancji szkodliwych takich jak pestycydy i inne toksyny. Cały łańcuch produkcyjny jest kontrolowany w celu zapewnienia najwyższej jakości bawełny.

Bawełna organiczna jest droższa, gdyż stanowi tylko 5% całej bawełny produkowanej na świecie. Uważamy, że to cena, którą warto zapłacić za najwyższą jakość i bezpieczne produkty.

Wszystkie nasze produkty są szyte z wykorzystaniem przędzy organicznej.

Wypełnienie produktów

Nasze produkty wypełnia poliester z recyklingu albo włókno kukurydziane. Poliester jest pozyskiwany z recyklingu butelek z tworzywa sztucznego a wszystkie materiały są ceryfikowane na brak substancji szkodliwych i toksyn. Włókno kukurydziane jest biodegradowalne i wykonane z bardzo trwałej rośliny jaką jest kukurydza.

Drewno

Nasze drewniane produkty są wykonane z drewna brzozowego lub bukowego. Posiadają certyfikat FSC. Certyfikat FSC gwarantuje, że drewno zostało wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi wymogami, z uwzględnieniem czynników środowiskowych takich jak zalesianie. Bardzo ważne są tu również gwarancje odpowiednich warunków pracy dla pracowników.

Wszystkie nasze drewniane produkty są zdobione barwnikami przyjaznymi środowisku.

FSC Logo